ASTM A335 P1

ASTM A335 P1

ASTM A335 P1 (ASME SA335 P1) to nisko-stopowa stal-chromowo-molibdenowa (stal Cr-Mo), która jest gatunkiem o najniższej zawartości stopu spośród stopów chromu-molibdenu według normy ASTM A335/ASME SA335. Jego typowy skład to 0,5% Cr - 0.5% Mo, co czyni go gatunkiem stali stopowej o najmniejszej zawartości stopu i najbardziej opłacalnym spośród całej serii stali stopowych Cr-Mo. Materiał ten został specjalnie zaprojektowany do stosowania w warunkach-wysokiej-temperatury i{17}}ciśnienia i stanowi klasyczny wybór materiału do wyposażenia łożyskowego-wysokotemperaturowego-w takich dziedzinach, jak wytwarzanie energii, petrochemia i kotły.
Podstawowa charakterystyka ASTM A335 P1 leży w równowadze pomiędzy umiarkowaną wytrzymałością w-wysokiej temperaturze a dobrą urabialnością. Gatunek ten ma niską zawartość węgla (około 0,08-0,15%), co zapewnia lepszą spawalność niż P11 i P22. Ma także szersze okno procesu obróbki cieplnej, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni do cienkościennych-rur i-spawów instalowanych na miejscu, gdzie nie można przeprowadzić-obróbki cieplnej po spawaniu natychmiast. Ponadto dodatek 0,5% molibdenu (Mo) znacznie zwiększa wytrzymałość materiału na-pełzanie w wysokiej temperaturze-w zakresie temperatur 350-500 stopni, umożliwiając jego stosowanie w-komponentach przenoszących ciśnienie w wysokiej temperaturze, takich jak podkrytyczne kolektory kotłów elektrowni, rury parowe i rury przegrzewaczy. P1 to jeden z najstarszych i najbardziej dojrzałych w procesie gatunków z serii ASTM A335, obejmującej produkty zgodne z międzynarodowymi normami, takimi jak ASTM A335/ASME SA335 i ASTM A213 (odpowiadające rurom T1).
Kluczowe cechy: P1 to gatunek o najniższej zawartości stopu, najniższym koszcie i najlepszej spawalności spośród serii stali chromowej-molibdenowej A335. Jest to klasyczny,-wysokowartościowy wybór materiału do zastosowań w średnich i niskich temperaturach,-wysokotemperaturowych, gdzie nie jest wymagana wyższa wydajność stopu P11/P22.
Wyślij zapytanie
Opis
Parametry techniczne

Funkcje produktów

High-Temperature Oxidation Resistance

Dobra wytrzymałość-w wysokich temperaturach i odporność na pełzanie (podstawowa zaleta)

Podstawową zaletą ASTM A335 P1 jest jego umiarkowanie wysoka-wytrzymałość temperaturowa i odporność na pełzanie. Dzięki dodatkowi 0,5% molibdenu (Mo) P1 wykazuje znacznie wyższą-wytrzymałość na pękanie w wysokich temperaturach w porównaniu ze zwykłymi stalami węglowymi (takimi jak A106 Gr.B) w zakresie temperatur 350-500 stopni. W temperaturze 450 stopni dopuszczalne naprężenie P1 jest około 1,5 do 2 razy większe niż w przypadku stali węglowej, co pozwala mu skutecznie przeciwstawić się powolnej deformacji plastycznej (pełzaniu) materiałów pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność rurociągów podczas długotrwałej-pracy-w wysokiej temperaturze. Minimalna wytrzymałość na rozciąganie wynosi 415 MPa, a minimalna granica plastyczności to 205 MPa, co stanowi podstawowy poziom wydajności w serii A335, ale oferuje znaczące korzyści pod względem opłacalności.

High-Temperature Corrosion Resistance

Doskonała wydajność spawania i możliwość dostosowania do obróbki cieplnej (wyróżniająca zaleta)

Wydajność spawania ASTM A335 P1 jest lepsza niż P11 i P22, co jest ważnym powodem jego preferencyjnego wyboru w określonych warunkach pracy. Dzięki niższej zawartości stopu i równoważnika węgla (CE) P1 ma mniejszą tendencję do utwardzania w-strefie wpływu ciepła spawania, wymaga niższych temperatur wstępnego podgrzewania przed spawaniem (zwykle 100-200 stopni), dzięki czemu jest bardziej-przyjazny dla użytkownika-spawania na miejscu. Szczególnie w przypadku rur cienkościennych-i sytuacjach, gdy nie można natychmiast przeprowadzić obróbki cieplnej-po spawaniu, P1 wykazuje znacznie lepszą odporność na pękanie na zimno w porównaniu z gatunkami wysokostopowymi. Proces spawania jest podobny do procesu spawania zwykłej stali węglowej, co powoduje mniejsze trudności w obsłudze spawaczy, dzięki czemu nadaje się do instalacji na dużą skalę-na miejscu.

High Stability

Dobra skrawalność i odkształcalność

Właściwości obróbki na zimno i na gorąco ASTM A335 P1 są lepsze niż właściwości P11 i P22, co pozwala na różne procesy formowania, takie jak gięcie na gorąco, gięcie na zimno i kucie. Niższa zawartość stopu zmniejsza ryzyko pękania podczas gięcia na zimno, dzięki czemu nadaje się do produkcji złączek rurowych, takich jak kolanka, trójniki i reduktory. Ponadto jego obrabialność jest lepsza niż w przypadku stali wysoko-chromowych-molibdenowych, co skutecznie obniża koszty obróbki.

Good Processability

Propozycja wartości-opłacalna (w odróżnieniu od pozycjonowania P11/P22)

ASTM A335 P1 to gatunek o najniższej zawartości stopu i najniższym koszcie na jednostkę masy w serii stali stopowych chromowo-molibdenowych. W porównaniu do P11 (1,25Cr-0,5Mo), P1 zawiera tylko 0,5% chromu (około 40% zawartości P11), co pozwala na znaczne obniżenie kosztów stopu. W zastosowaniach, w których temperatury robocze są mniejsze lub równe 450 stopni i nie jest wymagana wyższa odporność na utlenianie, P1 stanowi-wysokowartościową alternatywę dla P11/P22, oferując znaczne oszczędności kosztów materiałów przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości w wysokiej temperaturze.

High-Temperature Oxidation Resistance

Dobra stabilność organizacyjna i-długoterminowa niezawodność usług

ASTM A335 P1 wykazuje dobrą stabilność mikrostrukturalną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach do 500 stopni. Dodatek 0,5% Mo skutecznie zwiększa wytrzymałość materiału na pełzanie-w wysokich temperaturach, jednocześnie hamując sferoidyzację perlitu i gruboziarnistość węglika, zapewniając niski stopień degradacji właściwości mechanicznych w trakcie długotrwałej pracy w-wysokiej temperaturze. Po normalizacji i obróbce cieplnej odpuszczającej (N+T) P1 uzyskuje jednolitą i drobną mikrostrukturę ferrytu i perlitu, gwarantującą stabilność mikrostruktury i niezawodność w-warunkach pracy w wysokiej temperaturze.

Specyfikacje techniczne

Skład chemiczny (ASTM A335 / ASME SA335)

 

Element

Standardowe wymagania

Notatka

C

0.08 - 0.15%

Konstrukcja o niskiej-emisyjności zapewnia spawalność i wytrzymałość

Mn

0.30 - 0.60%

Solidne wzmocnienie roztworu, poprawa siły

P

Mniejsze lub równe 0,025%

Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane

S

Mniejsze lub równe 0,025%

Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane

Si

0.15 - 0.35%

Odtleniacz, poprawiający-odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze

Kr

0.40 - 0.65%

Podstawowe elementy zapewniające podstawową odporność na działanie przeciwutleniające i korozję

Pon

0.44 - 0.65%

Elementy rdzenia poprawiające-wytrzymałość na pękanie w wyniku pełzania w wysokiej temperaturze

Fe

Pozostała ilość (≈ 97,5%)

Element macierzy

Właściwości fizyczne

 

Wydajność

Wartość/zakres liczbowy

Warunki testowe

Gęstość

≈ 7,85 g/cm3

Temperatura pokojowa (20 stopni)

Temperatura topnienia

≈ 1420-1460 stopni

-

Opór elektryczny

≈ 0.30 μΩ·m

Temperatura pokojowa

Przewodność cieplna

≈ 42 W/(m·K)

Temperatura pokojowa

Współczynnik rozszerzalności cieplnej (20-100 stopni)

≈ 12.2 × 10⁻⁶ /K

-

Moduł sprężystości (moduł Younga)

≈ 200 GPa

Temperatura pokojowa

współczynnik Poissona

≈ 0.28

Temperatura pokojowa

Magnetyzm

Ferromagnetyczny

Struktura ferrytu, która jest magnetyczna

Właściwości mechaniczne (znormalizowane + ulepszone, typowe wartości, ASTM A335)

 

Wydajność

Typowa wartość

Standardy wdrożeniowe

Wytrzymałość na rozciąganie

Większe lub równe 415 MPa

ASTM A335

Granica plastyczności (przesunięcie 0,2%)

Większe lub równe 205 MPa

ASTM A335

Wydłużenie (długość pomiarowa 2 cale/50 mm)

Większy lub równy 30%

ASTM A335

Twardość

Mniejsza lub równa 163 HB (wartość typowa)

-

Uwaga: poziom wytrzymałości P1 jest podstawowym gatunkiem stali chromowo--molibdenowej ASTM A335. Jego zalety polegają na dobrej spawalności, obrabialności i opłacalności, a nie na dążeniu do najwyższej wytrzymałości. W przypadku wyższych wymagań wytrzymałościowych zaleca się wybór P11 lub P22.

Wydajność w wysokich-temperaturach

 
 

Utrzymanie wytrzymałości na rozciąganie w-temperaturze (typowa wartość):

ASTM A335 P1 utrzymuje wysoki poziom wytrzymałości w podwyższonych temperaturach i nadaje się do długotrwałej-pracy w wysokiej-temperaturze do 450 stopni:

Temperatura

Wytrzymałość na rozciąganie (w przybliżeniu MPa)

Wskaźnik utrzymania wydajności

Temperatura pokojowa (20 stopni)

Większe lub równe 415

100%

400 stopni

≈ 350

Większy lub równy 84%

450 stopni

≈ 310

Większy lub równy 75%

500 stopni

≈ 260

Większy lub równy 63%

Długoterminowa-stabilność termiczna i stabilność mikrostrukturalna:

ASTM A335 P1 wykazuje dobrą stabilność mikrostrukturalną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach niższych lub równych 500 stopni. Dodatek 0,5% Mo skutecznie zwiększa-wytrzymałość na pełzanie w wysokich temperaturach. Jednakże, gdy jest używany przez dłuższy czas w temperaturze powyżej 550 stopni, jego stabilność mikrostrukturalna zmniejsza się, a wytrzymałość na pełzanie znacznie spada; dlatego nie jest zalecany do długotrwałej-pracy w temperaturze powyżej 550 stopni. W przypadku klas o wyższych temperaturach sugeruje się P11 lub P22.

System obróbki cieplnej

Ostateczna wydajność ASTM A335 P1 w dużym stopniu zależy od reżimu obróbki cieplnej, przy czym wspólne specyfikacje są następujące:

1. Zabieg normalizujący (normalizujący):
Podgrzej do 900-955 stopni, przytrzymaj przez odpowiedni czas (około 1 godziny na cal grubości ścianki), a następnie schłódź na powietrzu. Powoduje to jednolitą, drobną mikrostrukturę ferrytu i perlitu, przygotowującą ją do późniejszego odpuszczania.

2. Zabieg hartujący(Ruszenie):
Podgrzej do 620-750 stopni, przytrzymaj przez odpowiedni czas, a następnie schłódź na powietrzu. Eliminuje to naprężenia wywołane normalizacją, optymalizuje wytrzymałość i ciągliwość oraz pozwala uzyskać końcowe właściwości użytkowe.

3. Pełne wyżarzanie (opcjonalnie):
Podgrzej do 870-900 stopni, przytrzymaj, następnie ostudź w piecu do około 650 stopni, a następnie schładzaj powietrzem do temperatury pokojowej. Stosowany w celu wyeliminowania naprężeń związanych z obróbką na zimno lub poprawy odkształcalności przy obróbce na zimno.

Uwaga:

Po spawaniu zaleca się-obróbkę cieplną po spawaniu (PWHT). Polega na nagrzaniu do 620-750 stopni, utrzymaniu tej temperatury, a następnie powolnym chłodzeniu w celu wyeliminowania resztkowych naprężeń spawalniczych i zmiękczenia strefy wpływu ciepła.

Temperatura i czas obróbki cieplnej muszą być ściśle kontrolowane, aby uniknąć gruboziarnistości ziarna lub wahań wydajności.

W przypadku rur cienkościennych-lub rur o małych-średnicach czas izolacji można odpowiednio skrócić.

Obowiązujące media

1. Para-o wysokiej temperaturze:

główne rurociągi parowe elektrowni, kolektory kotłów, rury przegrzewaczy, rury przegrzewaczy

2. Gorąca woda o wysokiej-temperaturze:

Sieć ciepłownicza, instalacja grzewcza

3. Medium do rafinacji ropy naftowej:

Rurociągi technologiczne-wysokotemperaturowe do destylacji atmosferycznej i próżniowej, krakingu katalitycznego, hydrorafinacji itp.

4. Gaz procesowy pod wysokim-ciśnieniem:

Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysokociśnieniowe-do sprzętu chemicznego, takiego jak syntetyczny amoniak, metanol i nawozy

5. Oleje do przenoszenia ciepła i nośniki ciepła

ASTM A335 P1 nie nadaje się do mediów silnie korozyjnych, takich jak silne kwasy utleniające i chlorki o wysokiej-temperaturze i wysokim-stęeniu. Jego górna granica odporności na utlenianie wynosi około 500-550 stopni; Powyżej tej temperatury zaleca się P11 lub P22. W środowiskach zawierających wodór-o wysokiej temperaturze należy ocenić ryzyko korozji wodorowej.

Steel Plate Processing
Steel Coil Processing
Steel Pipe Processing
Steel Bar Processing
 

ASTM A335 P1 nadaje się do stosowania w warunkach wysokiej-temperatury i wysokiego-ciśnienia w zakresie od 350 do 500 stopni. Jest to najbardziej-ekonomiczny i spawalny gatunek podstawowy z serii stali chromowej-molibdenowej, zalecany do stosowania w następujących dziedzinach:

 

Pola aplikacji

  •  

    Wytwarzanie energii z paliw kopalnych (aplikacja podstawowa)
    ● Główny rurociąg parowy elektrowni podkrytycznej (mniejsza lub równa 450 stopni)
    ● Bęben kotła, bęben przegrzewacza
    ● Rurociągi parowe-wysokotemperaturowe, rurociągi wodociągowe
    ● System rur powierzchni grzewczej kotła

  •  

    Inżynieria petrochemiczna (podstawowe zastosowania)
    ● Rurociągi-wysokotemperaturowe jednostki destylacji atmosferycznej i próżniowej w rafinerii
    ● Rurociągi procesowe jednostki krakingu katalitycznego
    ● Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysoko-ciśnieniowe w jednostkach hydrorafinacji
    ● Opóźnione rurociągi procesowe jednostki koksowniczej

  •  

    Przemysł chemiczny i nawozowy
    ● Rurociągi technologiczne-wysokotemperaturowe dla zakładów syntezy amoniaku
    ● Rurociąg gazowy do konwersji metanolu
    ● Rurociągi-wysokotemperaturowe i-wysokociśnieniowe w zakładach produkujących nawozy chemiczne

  •  

    Skojarzona energia elektryczna i ciepło oraz centralne ogrzewanie
    ● Sieć rurociągów-pary wysokotemperaturowej elektrowni cieplnej
    ● Rurociąg miejskiej, scentralizowanej instalacji grzewczej-o wysokiej temperaturze

  •  

    Złączki rurowe wysoko-temperaturowe i-wysokociśnieniowe
    ● Kolana, trójniki i redukcje o wysokiej-temperaturze
    ● Kute łączniki rurowe, kołnierze

Dostawa i personalizacja

Oferujemy elastyczne i niezawodne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, aby zapewnić, że otrzymasz rury ze stali stopowej ASTM A335 P1, które idealnie odpowiadają wymaganiom Twojego projektu.
Konfigurowalne formy materiałowe
Wspieramy produkcję różnych kształtów podstawowych i specjalnych według rysunków lub specyfikacji.

Formularz

1
Bezszwowa stalowa rura
20
Rura o grubych ściankach-o{0}}średnicy-
27
Rura ze stali stopowej

Konwencjonalny zakres

Średnica zewnętrzna: 10.3 - 1067 mm; Grubość ścianki: 1 - 150 mm

Średnica zewnętrzna: 219 - 1067 mm; Grubość ścianki: 20 - 150 mm

Średnica zewnętrzna: 10.3 - 610 mm; Grubość ścianki: 1 - 50 mm

Możliwość dostosowywania

Rury bez szwu-walcowane na gorąco /{1}}ciągnione na zimno, cięcie na stałą-długość, obróbka ukosowa, gwinty na końcach rur, specjalne warunki obróbki cieplnej (normalizowanie + odpuszczanie / wyżarzanie)

Rozszerzanie na gorąco, cięcie-o stałej długości, obróbka ukośna, specjalne warunki obróbki cieplnej

Rury precyzyjne-ciągnione na zimno, cięcie-o stałej długości, specjalna obróbka powierzchni

Dlaczego warto wybrać nas? - Niezawodna technologia inżynieryjna. Niezawodna dostawa.

Jesteśmy nie tylko dostawcą, ale zaufanym partnerem materiałowym dla Ciebie w Chinach.

Sample Support & Quick Response

Produkcja zintegrowana pionowo

Własny obiekt o powierzchni 20 000㎡ z 10+ zautomatyzowanymi liniami (8,000+ ton/rok). Własne-centrum narzędzi i matryc umożliwia szybkie dostosowywanie i skuteczną kontrolę kosztów - bez konieczności korzystania z pośredników.

Full Traceability

Ścisła kontrola jakości na każdym etapie

Pełna identyfikowalność w kluczowych punktach kontrolnych kontroli jakości w całej produkcji. 100% zgodnej ze standardami ASTM/ASME, EN i GB. Raporty z testów materiałów dostępne przy każdej przesyłce.

Professional Logistics & Packaging

Niezawodne opakowanie dostawy i eksportu

10+ lat eksportu do Europy, Ameryki Północnej, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu z ochroną wodoodporną i antykorozyjną-w połączeniu z elastycznymi opcjami wysyłki zapewnia-bezpieczną dostawę na czas.

Complete Export Documentation

Walidacja próbki przed masową produkcją

Udostępniamy bezpłatne próbki do weryfikacji jakości, co pozwala na składanie zamówień hurtowych dopiero po ich akceptacji. Zapewniamy spójność od próbki do masowej produkcji poprzez dokładny pomiar wymiarów i przejrzystą produkcję.

Często zadawane pytania

P: Jakie są główne zalety ASTM A335 P1?

 

P: Jaka jest różnica między ASTM A335 P1 i P11? Jak wybierać pomiędzy nimi?

 

P: Jaka jest maksymalna temperatura pracy dla ASTM A335 P1?

 

P: Jaka jest wydajność spawania ASTM A335 P1?

 

P: Jaka jest odporność na korozję ASTM A335 P1?

 

 

Popularne Tagi: astm a335 p1, Chiny astm a335 p1 producenci, dostawcy, fabryka