Funkcje produktów

Doskonała wytrzymałość-w wysokich temperaturach i odporność na pełzanie (podstawowa zaleta)
Podstawową zaletą ASTM A335 P22 jest jego doskonała-wytrzymałość temperaturowa i odporność na pełzanie. Dzięki dodatkowi 1% molibdenu (Mo) (około dwukrotnie większej zawartości P11) P22 wykazuje znacznie wyższą-wytrzymałość na pękanie w wysokich temperaturach w porównaniu z P11 i zwykłą stalą węglową w zakresie temperatur 500-580 stopni. W temperaturze 565 stopni dopuszczalne naprężenie P22 jest około 1,2-1,4 razy większe niż P11, dzięki czemu skutecznie przeciwstawia się powolnemu odkształceniu plastycznemu (pełzaniu) materiałów pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność rurociągów podczas długotrwałej-pracy w wysokiej temperaturze. Minimalna wytrzymałość na rozciąganie wynosi 415 MPa, a minimalna granica plastyczności to 205 MPa, co stanowi standardowy poziom wydajności w serii A335. Ma jednak znaczną zaletę pod względem wytrzymałości w wysokiej temperaturze i odporności na pełzanie.

Dobre właściwości przeciwutleniające i odporność na korozję
Zawartość chromu wynosząca 2,25% w ASTM A335 P22 zapewnia doskonałą odporność na utlenianie-w wysokich temperaturach w porównaniu z P11. W-parowym środowisku o wysokiej temperaturze i w mediach-zawierających siarkę, P22 może tworzyć bardziej stabilną warstwę tlenku Cr₂O₃, skutecznie przeciwstawiając się utlenianiu-w wysokiej temperaturze i korozji termicznej, przy górnej granicy temperaturowej odporności na utlenianie wynoszącej 565-580 stopni, czyli lepiej niż P11 (mniejszej lub równej 550 stopni). W rafineriach zawierających-siarkę-wysokotemperaturową-i środowiskach jednostek hydrorafinacji P22 wykazuje znacznie lepszą odporność na korozję niż P11, skutecznie wytrzymując wysokotemperaturową korozję siarczkową i wodorową.

Dobra skrawalność i odkształcalność
ASTM A335 P22 wykazuje dobre właściwości obróbki na zimno i na gorąco, co pozwala na różne procesy formowania, takie jak gięcie na gorąco, gięcie na zimno i kucie. Umiarkowana zawartość stopu zapewnia doskonałą odkształcalność podczas gięcia na zimno, dzięki czemu nadaje się do produkcji złączek rurowych, takich jak kolanka, trójniki i reduktory. Należy zaznaczyć, że ze względu na wyższą zawartość chromu i molibdenu, P22 ma nieco większą tendencję do utwardzania przez zgniot w porównaniu do P11. Dlatego zaleca się uwzględnienie odpowiednich etapów wyżarzania pośredniego podczas procesów formowania. Jego skrawalność jest porównywalna z P11, a do obróbki można stosować konwencjonalne metody obróbki.

Dobra wydajność spawania i rygorystyczne-wymagania dotyczące obróbki cieplnej po spawaniu
ASTM A335 P22 ma dobre właściwości spawalnicze. Jednakże ze względu na wyższą zawartość chromu i molibdenu (2,25% Cr-1% Mo) jego tendencja do utwardzania w-strefie wpływu ciepła (HAZ) jest większa niż w przypadku P11, co skutkuje bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi procesów spawania i obróbki cieplnej-spawania (PWHT). Zaleca się, aby temperatura wstępnego podgrzewania przed spawaniem wynosiła 200-300 stopni. Po spawaniu PWHT należy wykonać poprzez podgrzanie do 690-760 stopni, utrzymanie temperatury, a następnie powolne chłodzenie, aby wyeliminować resztkowe naprężenia spawalnicze, zmiękczyć strefę wpływu ciepła oraz zapewnić wytrzymałość i odporność na pękanie złącza spawanego.

Dobra stabilność organizacyjna i-długoterminowa niezawodność usług
ASTM A335 P22 wykazuje dobrą stabilność organizacyjną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach niższych lub równych 580 stopni. Jego skład wynoszący 2,25%Cr-1%Mo skutecznie zwiększa wytrzymałość materiału na pełzanie-w wysokich temperaturach i odporność na utlenianie, hamując jednocześnie sferoidyzację perlitu oraz wzrost i aglomerację węglików, zapewniając niski stopień degradacji właściwości mechanicznych podczas długotrwałej-pracy w wysokiej-temperaturze. Po normalizowaniu i odpuszczaniu (N+T) obróbka cieplna P22 uzyskuje jednolitą i drobną mikrostrukturę ferrytu + perlitu, gwarantującą stabilność organizacyjną i niezawodność w warunkach pracy w wysokiej temperaturze.
Dane techniczne
Skład chemiczny (ASTM A335 / ASME SA335)
|
Element |
Standardowe wymagania |
Notatka |
|
C |
0.05 - 0.15% |
Konstrukcja o niskiej-emisyjności zapewnia spawalność i wytrzymałość |
|
Mn |
0.30 - 0.60% |
Solidne wzmocnienie roztworu, poprawa siły |
|
P |
Mniejsze lub równe 0,025% |
Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane |
|
S |
Mniejsze lub równe 0,025% |
Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane |
|
Si |
Mniejsze lub równe 0,50% |
Odtleniacz, poprawiający-odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze |
|
Kr |
2.00 - 2.50% |
Elementy rdzenia zapewniające doskonałą-odporność na utlenianie w wysokich temperaturach i korozję |
|
Pon |
0.87 - 1.13% |
Elementy rdzenia zwiększające-wytrzymałość na pękanie w wysokiej temperaturze (o zawartości około dwukrotnie większej niż P11) |
|
Fe |
Pozostała ilość (≈ 96%) |
Element macierzy |
Właściwości fizyczne
|
Wydajność |
Wartość/zakres liczbowy |
Warunki testowe |
|
Gęstość |
≈ 7,85 g/cm3 |
Temperatura pokojowa (20 stopni) |
|
Temperatura topnienia |
≈ 1380-1430 stopni |
- |
|
Opór elektryczny |
≈ 0.34 μΩ·m |
Temperatura pokojowa |
|
Przewodność cieplna |
≈ 38 W/(m·K) |
Temperatura pokojowa |
|
Współczynnik rozszerzalności cieplnej (20-100 stopni) |
≈ 11.6 × 10⁻⁶ /K |
- |
|
Moduł sprężystości (moduł Younga) |
≈ 200 GPa |
Temperatura pokojowa |
|
współczynnik Poissona |
≈ 0.28 |
Temperatura pokojowa |
|
Magnetyzm |
Ferromagnetyczny |
Struktura ferrytu, która jest magnetyczna |
Właściwości mechaniczne (znormalizowane + ulepszone, typowe wartości, ASTM A335)
|
Wydajność |
Typowa wartość |
Standardy wdrożeniowe |
|
Wytrzymałość na rozciąganie |
Większe lub równe 415 MPa |
ASTM A335 |
|
Granica plastyczności (przesunięcie 0,2%) |
Większe lub równe 205 MPa |
ASTM A335 |
|
Wydłużenie (długość pomiarowa 2 cale/50 mm) |
Większy lub równy 30% |
ASTM A335 |
|
Twardość |
Mniejsza lub równa 217 HB (wartość typowa) |
- |
Note: The strength level of P22 is the same as that of P11 (≥415 MPa). However, its core advantage lies in the excellent high-temperature strength and oxidation resistance provided by 2.25%Cr-1%Mo, rather than an increase in strength. For higher temperature grades (>580 stopni), zaleca się użycie P91.
Wydajność w wysokich-temperaturach
ASTM A335 P22 utrzymuje dobry poziom wytrzymałości w wysokich temperaturach i nadaje się do długotrwałej-pracy w wysokiej-temperaturze do 565 stopni:
|
Temperatura |
Wytrzymałość na rozciąganie (w przybliżeniu MPa) |
Wskaźnik utrzymania wydajności |
|
Temperatura pokojowa (20 stopni) |
Większe lub równe 415 |
100% |
|
400 stopni |
≈ 390 |
Większy lub równy 94% |
|
500 stopni |
≈ 360 |
Większy lub równy 87% |
|
550 stopni |
≈ 310 |
Większy lub równy 75% |
Długoterminowa-stabilność termiczna i stabilność mikrostrukturalna:
ASTM A335 P22 wykazuje dobrą stabilność mikrostrukturalną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach niższych lub równych 565 stopni. Dodatek 2,25% Cr-1% Mo skutecznie zwiększa-wytrzymałość temperaturową i odporność na utlenianie. Jednak stabilność mikrostrukturalna zmniejsza się, a wytrzymałość na pełzanie znacznie spada, jeśli stosuje się je długoterminowo w temperaturze powyżej 580 stopni; dlatego nie jest zalecany do długotrwałej pracy powyżej 580 stopni. W przypadku klas o wyższych temperaturach zaleca się P91.
System obróbki cieplnej
Ostateczna wydajność ASTM A335 P22 zależy w dużym stopniu od reżimu obróbki cieplnej, przy czym wspólne specyfikacje są następujące:
1. Zabieg normalizujący (normalizujący)
Podgrzej do 900-960 stopni, przytrzymaj przez odpowiedni czas (około 1 godziny na cal grubości ścianki), a następnie schłódź na powietrzu. W rezultacie powstaje jednolita i drobna mikrostruktura ferrytu + perlitu, przygotowana do późniejszego odpuszczania.
2. Zabieg hartujący(Ruszenie)
Podgrzej do 690-760 stopni, przytrzymaj przez odpowiedni czas, a następnie schłódź na powietrzu. Eliminuje to naprężenia wywołane normalizacją, optymalizuje wytrzymałość i ciągliwość oraz pozwala uzyskać końcowe właściwości użytkowe.
3. Pełne wyżarzanie (opcjonalnie)
Ogrzać do 840-890 stopni, utrzymać, następnie ochłodzić piec do około 650 stopni, a następnie ochłodzić powietrzem do temperatury pokojowej. Stosowany w celu wyeliminowania naprężeń związanych z obróbką na zimno lub poprawy odkształcalności przy obróbce na zimno.
Uwaga: po spawaniu należy-przeprowadzić obróbkę cieplną po spawaniu (PWHT). Polega na podgrzaniu do690-760 stopnia, utrzymywanie temperatury, a następnie powolne chłodzenie, aby wyeliminować resztkowe naprężenia spawalnicze i zmiękczyć-strefę wpływu ciepła.
Ze względu na wyższą zawartość chromu i molibdenu, P22 ma większą tendencję do utwardzania w-strefie wpływu ciepła spoiny w porównaniu z P11. Zaleca się ścisłą kontrolę ciepła spawania i temperatury podgrzewania wstępnego (200-300 stopni).
Temperatura i czas obróbki cieplnej muszą być ściśle kontrolowane, aby uniknąć gruboziarnistości ziarna lub wahań wydajności.
Obowiązujące media
Para o wysokiej-temperaturze
Główne rurociągi parowe (mniejsze lub równe 550 stopni) elektrowni, kolektory kotłów, rury przegrzewaczy i rury przegrzewaczy
Media do rafinacji ropy naftowej
Rurociągi procesowe wysoko-temperaturowe i wysokociśnieniowe-do destylacji atmosferycznej i próżniowej, krakingu katalitycznego, hydrorafinacji, hydrokrakingu itp.
Gaz procesowy pod wysokim-ciśnieniem
Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysoko-ciśnieniowe do sprzętu chemicznego, np. do syntezy amoniaku, metanolu i nawozów chemicznych.
Tarapaty
Sieć ciepłownicza, instalacja grzewcza.
Oleje do przenoszenia ciepła i nośniki ciepła
Rurociągi do systemów chemicznego przenoszenia ciepła
Uwaga: ASTM A335 P22 nie nadaje się do mediów silnie korozyjnych, takich jak silne kwasy utleniające i wysoko-temperaturowe-chlorki o wysokim stężeniu. Jego górna granica temperatury utleniania wynosi około 565-580 stopni; Powyżej tej temperatury zaleca się P91. W środowiskach zawierających wodór o wysokiej-temperaturze i wysokim-ciśnieniu (takich jak instalacje do hydrorafinacji) należy ocenić ryzyko korozji wodorowej. P22 jest jednym z powszechnie stosowanych materiałów odpornych na korozję wodorową.
ASTM A335 P22 nadaje się do stosowania w warunkach wysokiej-temperatury i wysokiego-ciśnienia w zakresie od 500 do 565 stopni. Jest to jeden z preferowanych materiałów w elektrowniach na parametry nadkrytyczne i jednostkach hydrorafinacji ropy naftowej i jest zalecany do stosowania w następujących obszarach:
Pola aplikacji
-
Wytwarzanie energii z paliw kopalnych (aplikacja podstawowa)
● Główne rurociągi parowe dla elektrowni nadkrytycznych/podkrytycznych (mniejsze lub równe 565 stopni)
● Bęben kotła, bęben przegrzewacza
● Rurociągi parowe-wysokotemperaturowe, rurociągi wodociągowe
● System rur powierzchni grzewczej kotła -
Inżynieria petrochemiczna (podstawowe zastosowania)
● Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysokociśnieniowe-do jednostek hydrorafinacji/hydrokrakowania w rafineriach
● Rurociągi procesowe jednostki katalitycznego reformowania
● Rurociągi do destylacji atmosferycznej i próżniowej o wysokiej-temperaturze
● Opóźnione rurociągi procesowe jednostki koksowniczej -
Przemysł chemiczny i nawozowy
● Rurociągi technologiczne-wysokotemperaturowe dla zakładów syntezy amoniaku
● Rurociąg gazowy do konwersji metanolu
● Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysoko-ciśnieniowe w zakładach nawozów chemicznych -
Skojarzona energia elektryczna i ciepło oraz centralne ogrzewanie
● Rurociąg pary-wysokotemperaturowej elektrowni cieplnej
● Rurociąg miejskiej, scentralizowanej instalacji grzewczej-o wysokiej temperaturze -
Łączniki rurowe wysoko-temperaturowe i-wysokociśnieniowe
● Kolana, trójniki i reduktory o wysokiej-temperaturze
● Kute łączniki rurowe, kołnierze
Dostawa i personalizacja
Oferujemy elastyczne i niezawodne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, aby zapewnić, że otrzymasz rury ze stali stopowej ASTM A335 P22, które idealnie odpowiadają wymaganiom Twojego projektu.
Konfigurowalne formy materiałowe
Wspieramy produkcję różnych kształtów podstawowych i specjalnych według rysunków lub specyfikacji.
|
Formularz |
![]() Bezszwowa rura stalowa
|
![]() Rura o grubych ściankach-o dużej-średnicy-
|
![]() Rura ze stali stopowej
|
|---|---|---|---|
|
Konwencjonalny zakres |
Średnica zewnętrzna: 10.3 - 1067 mm; Grubość ścianki: 1 - 150 mm |
Średnica zewnętrzna: 219 - 1067 mm; Grubość ścianki: 20 - 150 mm |
Średnica zewnętrzna: 10.3 - 610 mm; Grubość ścianki: 1 - 50 mm |
|
Możliwość dostosowywania |
Rury bez szwu-walcowane na gorąco /{1}}ciągnione na zimno, cięcie na stałą-długość, obróbka ukosowa, gwinty na końcach rur, specjalne warunki obróbki cieplnej (normalizowanie + odpuszczanie / wyżarzanie) |
Rozszerzanie na gorąco, cięcie-o stałej długości, obróbka ukośna, specjalne warunki obróbki cieplnej |
Rury precyzyjne-ciągnione na zimno, cięcie-o stałej długości, specjalna obróbka powierzchni |
Dlaczego warto wybrać nas? - Niezawodna technologia inżynieryjna. Niezawodna dostawa.
Jesteśmy nie tylko dostawcą, ale zaufanym partnerem materiałowym dla Ciebie w Chinach.

Produkcja zintegrowana pionowo
Własny obiekt o powierzchni 20 000㎡ z 10+ zautomatyzowanymi liniami (8,000+ ton/rok). Własne-centrum narzędzi i matryc umożliwia szybkie dostosowywanie i skuteczną kontrolę kosztów - bez konieczności korzystania z pośredników.

Ścisła kontrola jakości na każdym etapie
Pełna identyfikowalność w kluczowych punktach kontrolnych kontroli jakości w całej produkcji. 100% zgodnej ze standardami ASTM/ASME, EN i GB. Raporty z testów materiałów dostępne przy każdej przesyłce.

Niezawodne opakowanie dostawy i eksportu
10+ lat eksportu do Europy, Ameryki Północnej, Azji Południowo-Wschodniej i na Bliski Wschód z ochroną wodoodporną i antykorozyjną-w połączeniu z elastycznymi opcjami wysyłki zapewnia-bezpieczną dostawę na czas.

Walidacja próbki przed masową produkcją
Udostępniamy bezpłatne próbki do weryfikacji jakości, co pozwala na składanie zamówień hurtowych dopiero po ich akceptacji. Zapewniamy spójność od próbki do masowej produkcji poprzez dokładny pomiar wymiarów i przejrzystą produkcję.
Często zadawane pytania
P: Jakie są główne zalety ASTM A335 P22?
P: Jaka jest różnica między STM A335 P22 i P11? Jak wybierać pomiędzy nimi?
P: Jakie są różnice między ASTM A335 P22 i P91? Jak wybierać pomiędzy nimi?
P: Jaka jest maksymalna temperatura pracy dla ASTM A335 P22?
P: Jaka jest wydajność spawania ASTM A335 P22?
P: Jaka jest odporność na korozję ASTM A335 P22?
Popularne Tagi: astm a335 p22, Chiny astm a335 p22 producenci, dostawcy, fabryka







