Funkcje produktów

Doskonała odporność na utlenianie i korozję w-wysokiej temperaturze (podstawowa zaleta)
Podstawową zaletą ASTM A335 P9 jest jego doskonała-odporność na utlenianie w wysokich temperaturach i odporność na korozję. Dzięki dodatkowi 8-10% chromu (Cr) P9 może w wysokich temperaturach tworzyć gęstą warstwę tlenku Cr₂O₃, skutecznie przeciwstawiając się utlenianiu-w wysokiej temperaturze i korozji termicznej. Jego górna granica odporności na utlenianie sięga 550-600 stopni, czyli znacznie więcej niż P1 (mniejsza lub równa 450 stopni) i P11 (mniejsza lub równa 538 stopni) i porównywalna z P5. W środowiskach-zawierających siarkę-o wysokiej temperaturze, typowych dla rafinerii, P9 wykazuje lepszą odporność na korozję w porównaniu z gatunkami o niskiej-chromie, skutecznie wytrzymując-wysokotemperaturową korozję siarczkową i kombinowaną korozję-oksydacyjną siarczkową. Dodatkowo zawartość 1% molibdenu, wyższa niż 0,5% Mo w P5, dodatkowo zwiększa jego odporność na pełzanie w wysokiej-temperaturze. Chociaż jego minimalna wytrzymałość na rozciąganie wynosi 415 MPa, a minimalna granica plastyczności wynosi 205 MPa, co plasuje go na równi z P5 pod względem odporności na utlenianie w wysokiej temperaturze i odporności na pełzanie, P9 oferuje wyraźne zalety.

Doskonała wytrzymałość-w wysokich temperaturach i odporność na pełzanie
ASTM A335 P9 utrzymuje dobry poziom wytrzymałości w wysokich temperaturach. Dzięki dodatkowi 1% molibdenu (Mo) (wyższego niż 0,5% Mo w P5) i wyższej zawartości chromu, P9 wykazuje wyższą-wytrzymałość na pękanie w wysokich temperaturach w porównaniu z P5 w zakresie temperatur 500-600 stopni. W temperaturze 550 stopni P9 zapewnia lepszą odporność na utlenianie i-wytrzymałość temperaturową niż P5, dzięki czemu nadaje się do systemów rurociągów wysoko-temperaturowych i wysoko-ciśnieniowych pracujących w wyższych temperaturach i ciśnieniach. Chociaż jego wytrzymałość-w wysokiej temperaturze jest porównywalna z wytrzymałością P5, P9 ma doskonałą odporność na pełzanie, co pozwala-długotrwałą pracę w bardziej surowych-środowiskach o wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu.

Dobra skrawalność i odkształcalność
ASTM A335 P9 wykazuje dobre właściwości obróbki na zimno i na gorąco, co pozwala na różne procesy formowania, takie jak gięcie na gorąco, gięcie na zimno i kucie. Dzięki umiarkowanej zawartości stopu wykazuje doskonałą odkształcalność podczas gięcia na zimno, dzięki czemu nadaje się do produkcji złączek rurowych, takich jak kolanka, trójniki i reduktory. Należy zaznaczyć, że ze względu na wyższą zawartość chromu (8-10%), P9 ma nieco większą tendencję do utwardzania przez zgniot w porównaniu do P5. Dlatego zaleca się uwzględnienie odpowiednich etapów wyżarzania pośredniego podczas procesów formowania. Jego skrawalność jest porównywalna z P5, a do obróbki można zastosować konwencjonalne metody obróbki.

Dobra wydajność spawania i rygorystyczne-wymagania dotyczące obróbki cieplnej po spawaniu
ASTM A335 P9 wykazuje dobrą spawalność. Jednakże ze względu na wyższą zawartość chromu (8-10%) ma on większą tendencję do utwardzania w-strefie wpływu ciepła w porównaniu z P5, co wymaga bardziej rygorystycznych procedur spawania i obróbki cieplnej po-spawaniu (PWHT). Zaleca się wstępne podgrzanie przed spawaniem w temperaturze 200-300 stopni. Po spawaniu PWHT należy przeprowadzić poprzez podgrzanie do 730-780 stopni, utrzymanie temperatury, a następnie powolne chłodzenie. Proces ten pomaga wyeliminować resztkowe naprężenia spawalnicze, zmiękczyć strefę wpływu ciepła oraz zapewnić wytrzymałość i odporność na pękanie złącza spawanego.

Dobra stabilność organizacyjna i-długoterminowa niezawodność usług
ASTM A335 P9 wykazuje dobrą stabilność organizacyjną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach niższych lub równych 600 stopni. Wyższa zawartość chromu (8-10%) skutecznie zwiększa odporność materiału na utlenianie i-korozję w wysokiej temperaturze. Dodatek 1% Mo dodatkowo poprawia-wytrzymałość na pełzanie w wysokiej temperaturze, zapewniając stabilność organizacyjną podczas długotrwałej-pracy w wysokiej temperaturze. Po normalizacji i odpuszczaniu (N+T) obróbka cieplna, P9 uzyskuje jednolitą i drobną mikrostrukturę ferrytowo-węglikową, gwarantującą stabilność organizacyjną i niezawodność w warunkach pracy w wysokiej temperaturze.
Specyfikacje techniczne
Skład chemiczny (ASTM A335 / ASME SA335)
|
Element |
Standardowe wymagania |
Notatka |
|
C |
Mniejsze lub równe 0,15% |
Konstrukcja o niskiej-emisyjności zapewnia spawalność i wytrzymałość |
|
Mn |
0.30 - 0.60% |
Solidne wzmocnienie roztworu, poprawa siły |
|
P |
Mniejsze lub równe 0,025% |
Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane |
|
S |
Mniejsze lub równe 0,025% |
Elementy szkodliwe, ściśle kontrolowane |
|
Si |
0.25 - 1.00% |
Odtleniacz, poprawiający-odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze |
|
Kr |
8.00 - 10.00% |
Elementy rdzenia zapewniające doskonałą-odporność na utlenianie i korozję w wysokich temperaturach |
|
Pon |
0.90 - 1.10% |
Elementy rdzenia poprawiające-wytrzymałość na pękanie w wysokiej temperaturze (zawartość wyższa niż P5) |
|
Fe |
Pozostała ilość (≈ 89%) |
Element macierzy |
Właściwości fizyczne
|
Wydajność |
Wartość/zakres liczbowy |
Warunki testowe |
|
Gęstość |
≈ 7,75 g/cm3 |
Temperatura pokojowa (20 stopni) |
|
Temperatura topnienia |
≈ 1370-1420 stopni |
- |
|
Opór elektryczny |
≈ 0.45 μΩ·m |
Temperatura pokojowa |
|
Przewodność cieplna |
≈ 32 W/(m·K) |
Temperatura pokojowa |
|
Współczynnik rozszerzalności cieplnej (20-100 stopni) |
≈ 11.2 × 10⁻⁶ /K |
- |
|
Moduł sprężystości (moduł Younga) |
≈ 200 GPa |
Temperatura pokojowa |
|
współczynnik Poissona |
≈ 0.28 |
Temperatura pokojowa |
|
Magnetyzm |
Ferromagnetyczny |
Struktura ferrytu, która jest magnetyczna |
Właściwości mechaniczne (znormalizowane + ulepszone, typowe wartości, ASTM A335)
|
Wydajność |
Typowa wartość |
Standardy wdrożeniowe |
|
Wytrzymałość na rozciąganie |
Większe lub równe 415 MPa |
ASTM A335 |
|
Granica plastyczności (przesunięcie 0,2%) |
Większe lub równe 205 MPa |
ASTM A335 |
|
Wydłużenie (długość pomiarowa 2 cale/50 mm) |
Większy lub równy 30% |
ASTM A335 |
|
Twardość |
Mniejsza lub równa 217 HB (wartość typowa) |
- |
Uwaga: Poziom wytrzymałości P9 jest taki sam jak P5 (większy lub równy 415 MPa). Jednak jego podstawowa zaleta polega na doskonałej-odporności na utlenianie w wysokich temperaturach i odporności na korozję, wynikającej z zawartości chromu na poziomie 8–10%, a także doskonałej odporności na pełzanie zapewnianej przez 1% Mo, a nie zwiększonej wytrzymałości. W przypadku klas o wyższej wytrzymałości lub wyższej temperaturze zaleca się wybór P91.
Wydajność w wysokich-temperaturach
ASTM A335 P9 utrzymuje dobry poziom wytrzymałości w wysokich temperaturach i nadaje się do długotrwałej-pracy w wysokiej-temperaturze do 600 stopni:
|
Temperatura |
Wytrzymałość na rozciąganie (w przybliżeniu MPa) |
Wskaźnik utrzymania wydajności |
|
Temperatura pokojowa (20 stopni) |
Większe lub równe 415 |
100% |
|
400 stopni |
≈ 380 |
Większy lub równy 92% |
|
450 stopni |
≈ 350 |
Większy lub równy 84% |
|
500 stopni |
≈ 290 |
Większy lub równy 70% |
Długoterminowa-stabilność termiczna i stabilność mikrostrukturalna:
ASTM A335 P9 wykazuje dobrą stabilność mikrostrukturalną podczas-długoterminowej pracy w temperaturach niższych lub równych 600 stopni. Dodatek 8-10% Cr skutecznie zwiększa-odporność na utlenianie w wysokich temperaturach i odporność na korozję termiczną, natomiast dodatek 1% Mo dodatkowo poprawia wytrzymałość na pełzanie. Jednakże stabilność mikrostrukturalna zmniejsza się, a odporność na utlenianie zmniejsza się, gdy jest używana przez dłuższy czas w temperaturze powyżej 620 stopni; dlatego nie jest zalecany do długotrwałej pracy powyżej tej temperatury. W przypadku klas o wyższych temperaturach sugeruje się P91 lub P92.
System obróbki cieplnej
Ostateczna wydajność ASTM A335 P9 w dużym stopniu zależy od reżimu obróbki cieplnej, przy czym wspólne specyfikacje są następujące:
1. Zabieg normalizujący (normalizujący)
Podgrzej do 925-955 stopni, przytrzymaj przez odpowiedni czas (około 1 godziny na cal grubości ścianki), a następnie schłódź na powietrzu. W rezultacie powstaje jednolita, drobnoziarnista mikrostruktura ferrytu i węglika, przygotowana do późniejszego odpuszczania.
2. Zabieg hartujący(Ruszenie)
Podgrzej do730-780stopnia, przytrzymaj przez odpowiedni czas, a następnie ostudź na powietrzu. Eliminuje to naprężenia wywołane normalizacją, optymalizuje wytrzymałość i plastyczność oraz pozwala uzyskać końcowe właściwości użytkowe.
3. Pełne wyżarzanie (opcjonalnie)
Ogrzać do 840-870 stopni, utrzymać temperaturę, następnie schłodzić w piecu do około 650 stopni, a następnie ochłodzić powietrzem do temperatury pokojowej. Służy to do eliminacji naprężeń podczas pracy na zimno lub poprawy odkształcalności przy obróbce na zimno.
Uwaga: po spawaniu należy-przeprowadzić obróbkę cieplną po spawaniu (PWHT). Polega na nagrzaniu do 730-780 stopni, utrzymaniu tej temperatury, a następnie powolnym chłodzeniu w celu wyeliminowania resztkowych naprężeń spawalniczych i zmiękczenia strefy wpływu ciepła.
Ze względu na wyższą zawartość chromu (8-10%), P9 ma większą tendencję do utwardzania w strefie wpływu ciepła spoiny w porównaniu do P5. Zaleca się ścisłą kontrolę ciepła spawania i temperatury podgrzewania wstępnego (200-300 stopni).
Temperatura i czas obróbki cieplnej muszą być ściśle kontrolowane, aby uniknąć gruboziarnistości ziarna lub wahań wydajności.
Obowiązujące media
Para o wysokiej-temperaturze:
Główne rurociągi parowe elektrowni (mniejsze lub równe 600 stopni), rury przegrzewaczy kotłów, rury przegrzewaczy
Media do rafinacji ropy naftowej:
Rurociągi technologiczne-zawierające siarkę w wysokiej temperaturze-do destylacji atmosferycznej i próżniowej, krakingu katalitycznego, hydrorafinacji, opóźnionego koksowania itp.
Media o wysokiej-temperaturze-zawierające siarkę:
Media o wysokiej-temperaturze siarki-zawierające ropę i gaz, środowiska kwaśne w rafineriach
Gazy procesowe-wysokotemperaturowe:
Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysokociśnieniowe-obiektów chemicznych do syntezy amoniaku, produkcji metanolu itp.
Wysokotemperaturowe-media do przenoszenia ciepła:
Rurociągi naftowe do przesyłania ciepła,-wysokotemperaturowe systemy przesyłania ciepła
Uwaga: ASTM A335 P9 nie nadaje się do mediów silnie korozyjnych, takich jak silnie utleniające kwasy (np. stężony kwas azotowy) i wysoko-temperaturowe-chlorki o wysokim stężeniu. Jego górna granica temperatury utleniania wynosi około 600 stopni; Powyżej tej temperatury zaleca się P91 lub P92. W środowiskach, w których występuje wodór-o wysokiej-temperaturze i pod wysokim-ciśnieniem-(np. jednostki do przetwarzania wodorem), należy ocenić ryzyko korozji wodorowej.
ASTM A335 P9 nadaje się do warunków pracy w wysokiej-temperaturze (500-600 stopni) z udziałem mediów-korozyjnych zawierających siarkę. Jest to ważny wybór materiału na rurociągi procesowe wysokotemperaturowe w przemyśle rafinacji ropy naftowej i petrochemii, zalecany do stosowania w następujących obszarach:
Pola aplikacji
-
Rafinacja ropy naftowej (zastosowanie podstawowe)
● Rurociągi technologiczne-wysokotemperaturowe dla instalacji krakingu katalitycznego
● Rurociągi wysoko-temperaturowe i wysoko-ciśnieniowe do jednostek hydrorafinacji/hydrokrakowania
● Rurociągi-wysokotemperaturowe jednostki destylacji atmosferycznej i próżniowej
● Opóźnione rurociągi procesowe jednostki koksowniczej
● Rury grzewcze rafinerii, rury wymienników ciepła -
Inżynieria petrochemiczna (podstawowe zastosowania)
● Rurociągi-wysokotemperaturowe w instalacjach krakingu etylenu
● Rurociąg procesowy wysokotemperaturowy-jednostki aromatycznej
● System rurowy petrochemicznego pieca grzewczego -
Wytwarzanie energii z paliw kopalnych
● Główne rurociągi parowe dla elektrowni podkrytycznych/nadkrytycznych (mniejsze lub równe 600 stopni)
● Rury przegrzewacza, rury przegrzewacza
● System rurociągów pary-o wysokiej temperaturze -
Złączki rurowe wysoko-temperaturowe i-wysokociśnieniowe
● Kolana, trójniki i redukcje o wysokiej-temperaturze
● Kute łączniki rurowe, kołnierze
Dostawa i personalizacja
Oferujemy elastyczne i niezawodne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, aby zapewnić, że otrzymasz rury ze stali stopowej ASTM A335 P9, które idealnie odpowiadają wymaganiom Twojego projektu.
Konfigurowalne formy materiałowe
Wspieramy produkcję różnych kształtów podstawowych i specjalnych według rysunków lub specyfikacji.
|
Formularz |
![]() Bezszwowa stalowa rura
|
![]() Rura o grubych ściankach-o{0}}średnicy-
|
![]() Rura ze stali stopowej
|
|---|---|---|---|
|
Konwencjonalny zakres |
Średnica zewnętrzna: 10.3 - 1067 mm; Grubość ścianki: 1 - 150 mm |
Średnica zewnętrzna: 219 - 1067 mm; Grubość ścianki: 20 - 150 mm |
Średnica zewnętrzna: 10.3 - 610 mm; Grubość ścianki: 1 - 50 mm |
|
Możliwość dostosowywania |
Rury bez szwu-walcowane na gorąco /{1}}ciągnione na zimno, cięcie na stałą-długość, obróbka ukosowa, gwinty na końcach rur, specjalne warunki obróbki cieplnej (normalizowanie + odpuszczanie / wyżarzanie) |
Rozszerzanie na gorąco, cięcie-o stałej długości, obróbka ukośna, specjalne warunki obróbki cieplnej |
Rury precyzyjne-ciągnione na zimno, cięcie-o stałej długości, specjalna obróbka powierzchni |
Dlaczego warto wybrać nas? - Niezawodna technologia inżynieryjna. Niezawodna dostawa.
Jesteśmy nie tylko dostawcą, ale zaufanym partnerem materiałowym dla Ciebie w Chinach.

Produkcja zintegrowana pionowo
Własny obiekt o powierzchni 20 000㎡ z 10+ zautomatyzowanymi liniami (8,000+ ton/rok). Własne-centrum narzędzi i matryc umożliwia szybkie dostosowywanie i skuteczną kontrolę kosztów - bez konieczności korzystania z pośredników.

Ścisła kontrola jakości na każdym etapie
Pełna identyfikowalność w kluczowych punktach kontrolnych kontroli jakości w całej produkcji. 100% zgodnej ze standardami ASTM/ASME, EN i GB. Raporty z testów materiałów dostępne przy każdej przesyłce.

Niezawodne opakowanie dostawy i eksportu
10+ lat eksportu do Europy, Ameryki Północnej, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu z ochroną wodoodporną i antykorozyjną-w połączeniu z elastycznymi opcjami wysyłki zapewnia-bezpieczną dostawę na czas.

Walidacja próbki przed masową produkcją
Udostępniamy bezpłatne próbki do weryfikacji jakości, co pozwala na składanie zamówień hurtowych dopiero po ich akceptacji. Zapewniamy spójność od próbki do masowej produkcji poprzez dokładny pomiar wymiarów i przejrzystą produkcję.
Często zadawane pytania
P: Jakie są główne zalety ASTM A335 P9?
P: Jaka jest różnica między ASTM A335 P9 i P5? Jak wybierać pomiędzy nimi?
P: Jaka jest różnica między ASTM A335 P9 i P11? Jak wybierać pomiędzy nimi?
P: Jaka jest maksymalna temperatura pracy dla ASTM A335 P9?
P: Jaka jest wydajność spawania ASTM A335 P9?
P: Jaka jest odporność na korozję ASTM A335 P9?
Popularne Tagi: astm a335 p9, Chiny astm a335 p9 producenci, dostawcy, fabryka







